Dieta 6 lístků - menu pro každý den

A. Johansson, lékařka ze Švédska, zasvětila většinu svého života hledání řešení problému s nadváhou. Ve výsledku vytvořila jídelníček o 6 okvětních lístcích s jídelníčkem na každý den, který může pomoci vrátit postavu do normálu téměř každému. Zajímavý? Dnešní článek odhalí všechna tajemství této techniky.

Základní principy stravy 6 lístků

Annina technika je založena na zařazení pouze jednoho druhu jídla do jídelníčku po celý den. Zároveň budou muset být vyloučeny všechny sladkosti, aby bylo tělo nuceno čerpat energii z vlastních zdrojů.

Název identifikuje květ heřmánku s jeho okvětními lístky, pouze natřenými různými barvami v závislosti na zvoleném jídle.

Zde jsou základní principy Petals:

 • jedná se o monodietu určenou na 6 dní, kdy během každého z nich můžete jíst pouze 1 druh jídla;
 • Důležité: tuto techniku nemůžete používat delší dobu a ne více než 2krát ročně.

 • Zaručený denní úbytek hmotnosti od 500 do 800 gramů. Pokud se potřebujete zbavit 3 až 5 kg, za týden je rozhodně nespočítáte;
 • během těchto 6 dnů je důležité nemíchat bílkoviny se sacharidy, to znamená jíst odděleně;
 • množství potravin by mělo být omezeno - ne více než 500 g bílkovin, až 1, 5 kg rostlinných potravin a až 300 g obilovin;
 • do pokrmů je přísně zakázáno přidávat cukr, povolena je pouze sůl a nepříliš ostré koření. Ve dnech proteinové výživy můžete jíst nejen maso a ryby, ale také vývary na nich založené;
 • je povoleno pít tekutinu v neomezených objemech, ale ne méně než 2 litry čisté vody. Čaj je povolen až na 4 šálky a kávu lze pít bez přidání smetany a cukru.

Máte přístup k seberozvoji jídelníčku na 6. den se splněním všech požadavků diety. Miska musí být rozdělena na 5 stejných porcí, které budete muset jíst během dne.

Pozitivního účinku je dosaženo tím, že se zabrání záměně bílkovin se sacharidy.

Mezi hlavní výhody diety patří:

 1. Není třeba hladovět.
 2. Není třeba počítat kalorie.
 3. Není třeba se přizpůsobovat konkrétnímu času.
 4. Schopnost zbavit se určitého množství nadváhy v krátké době, která závisí na více faktorech – životní styl, fyzická aktivita, pohlaví a genetika. Jediné omezení – 2 hodiny před spaním by mělo být poslední jídlo.
 5. Různé produkty chrání před závislostí a nudou.
 6. Žádné poškození těla díky vyvážené stravě.

Ne všichni odborníci na výživu s tím ale souhlasí kvůli nutnosti jíst během dne pouze jeden druh jídla.

Pojďme nyní analyzovat nevýhody a kontraindikace techniky, jak vidět celkový obraz a zvolit správnou dietu:

 • není vhodný pro příliš zaneprázdněné lidi z důvodu potřeby častých a dílčích jídel;
 • strava vyžaduje dostatečné finanční prostředky, protože produkty musí být vysoce kvalitní a přirozené;
 • Dietu nemůžete aplikovat na ženy během těhotenství a kojení, stejně jako na děti a dospívající.

Další názor odborníků na výživu souhlasí s tím, že kila navíc by měla z těla odcházet pomalu. Dieta se 6 okvětními lístky vede k rychlému procesu hubnutí. Ale měli byste také vědět, že tuk, i při nejpřísnější dietě, stoupá až na 150 g během dne. A zbytek gramů tvoří voda, svaly a střevní obsah.

Pokud dodržujete všechna pravidla, chodíte na tělesnou výchovu, nekouříte a nepijete alkohol v nadměrném množství a samozřejmě tato technika pro vás není kontraindikována, pouze vám prospěje bez újmy na zdraví a vzhledu.

Menu na každý den

Poté, co jste se rozhodli pro 6ti okvětní heřmánkovou dietu, je důležité nezapomenout jíst pouze doporučená jídla, mezi něž patří zelenina, tvaroh, cereálie, ryby, kuřecí maso a ovoce. V žádném případě by se neměly dny zaměňovat - hlavní věcí je přesné dodržování všech doporučení.

První den – rybí monodieta

V tento den jsou povoleny všechny druhy a druhy ryb, včetně mastných, maximálně však půl kilogramu. Způsoby vaření jsou jakékoli, kromě smažení. Taková výživa nasytí tělo polynenasycenými mastnými kyselinami, které příznivě působí na pokožku, vlasy a nehty.

Druhý - zeleninový den

V takový den je dovoleno jíst i brambory, včetně jakékoli jiné zeleniny v dušené a pečené formě do 1, 5 kg, ale bez přidání oleje. Sacharidy, pomalu vstřebané tělem, pomáhají zbavit se nadváhy a vláknina aktivuje trávicí procesy.

Třetí den - kuřecí mono-dieta

Za den je povoleno sníst maximálně 500 g kuřecího masa. K tomu se hodí především prsa bez kůže. Bez sacharidů bude vaše tělo čerpat energii ze stávajících tukových zásob.

Čtvrtý - obilný den

V tento den si vyberte jakékoli obiloviny podle svého vkusu, kromě kukuřice, ale ne více než 200 g v suché formě. Do hotového pokrmu je povoleno přidat pšeničné klíčky, zeleninu, rohlíky nebo semena.

Pátý den - tvarohová mono-dieta

Denně lze sníst až 0, 5 kg tvarohu s obsahem tuku nejvýše 5 %. V tento den můžete pít jogurt a mléko do 1, 5 % tuku. Vaše tělo bude v tento den plné bílkovin a minerálů.

Šestý - ovocný den

Norma přes den je 1, 5 kg a dejte přednost ne příliš sladkému. Mohou se jíst nejen čerstvé, ale také pečené v troubě, čerstvě vymačkaná šťáva nebo lehké saláty.

Ve druhém kole techniky (možné 7 dní po dokončení prvního), pokud taková potřeba nastane, mohou být zařazeny další produkty. Ve stanovené dny však zůstávají stejné. Mezi první rybu patří například také chobotnice, krevety a mořské řasy. Kuře může obsahovat krůtí, telecí nebo hovězí maso.

Zde je několik tipů, jak z této diety vytěžit maximum:

 1. Jídlo žvýkejte pomalu a vychutnávejte si každé sousto.
 2. Chvíli po jídle pijte vodu a jiné tekutiny.
 3. Dlouhé přestávky mezi jídly nejsou povoleny.

Nezapomeňte na důležitý bod - než začnete tuto dietu uvádět do praxe, je nutná odborná konzultace, protože má také kontraindikace:

 • období těhotenství a kojení;
 • cukrovka (typ 1 nebo 2);
 • CCC onemocnění, endokrinní a gastrointestinální trakt;
 • problémy s ledvinami a močové kameny.

Tuto techniku byste neměli používat pro hubnutí v pooperačním období, pokud je tělesná teplota zvýšená a cítíte se slabý.

Okamžik opuštění diety je také důležitý pro upevnění výsledku a dobrý pocit. Jednak hned neskákejte na smažená a tučná jídla – první dny se snažte jíst vyváženě a nepřejídat se.

Za druhé, obsah kalorií v jídle by neměl překročit 2000 kcal za den, pokud se pravidelně věnujete fyzickému sebezdokonalování, a 1800 kcal, pokud jste daleko od konceptu fitness.

A do třetice si udělejte čas na návštěvu posiloven a dlouhé procházky na čerstvém vzduchu.

Dietní recepty 6 okvětních lístků

Recepty mohou být různé - vše závisí na vaší fantazii a lásce k vaření. Zde jsou ukázkové menu pro každý ze 6 dnů.

Ryba

rybí polévka pro dietu 6 okvětních lístků
 1. Kupovanou čerstvou rybu vařte ve vodě nebo v dvojitém kotli s trochou soli.
 2. Pečte kus ryby v troubě zabalený ve fólii.
 3. Snězte rybí vývar bez brambor, mrkve a cibule.
 4. K vaření plánované ryby použijte parní hrnec.
 5. K večeři si dejte kousek vařené ryby.

Zelenina

bramborová kaše pro dietu 6 okvětních lístků
 1. Bílé zelí nakrájíme a dochutíme citronovou šťávou.
 2. Nastrouhejte čerstvou mrkev.
 3. Brambory uvaříme a rozšťoucháme.
 4. Lilek grilujte.
 5. Večer si dejte jakoukoli syrovou zeleninu.

Kuře

vařený kuřecí řízek pro dietu 6 okvětních lístků
 1. Oddělte kůži od korpusu a provařte.
 2. Výsledný vývar snězte.
 3. Kousek kuřete upečeme v troubě.
 4. Vyndejte maso.
 5. Kuřecí prsa uvaříme.

Obiloviny

dietní cereálie 6 okvětních lístků
 1. Ovesné vločky na vodě s trochou medu, pokud je to žádoucí.
 2. Proso.
 3. Pohanka.
 4. Vařená rýže (neloupaná).
 5. Pohanka.

Tvaroh

tvaroh pro dietu 6 okvětních lístků
 1. Kefír s nulovým obsahem tuku (sklo).
 2. Jogurt bez tuku a trochu tvarohu.
 3. Sýrový kastrol.
 4. Tvaroh (0 % tuku).
 5. Mléko - 200 ml.

Ovoce

ovoce pro dietu 6 okvětních lístků
 1. Pečeme 1 jablko v troubě, přidáme lžíci medu.
 2. Kiwi a/nebo pomeranč.
 3. Broskev.
 4. Ananas.
 5. Jablko.

Mezi jídly nezapomínejte pít čistou vodu, minerálky a bylinkové čaje, které budou zahrnovat i tekutiny, jako jsou vývary a polévky.

Při vší jednoduchosti této diety neobsahuje nic nového – všechny zásady oddělené výživy jsou již dávno známé a zvládnuté. Hlavní je nekombinovat bílkoviny se sacharidy v jednom jídle. A nepijte vodu s jídlem.

Vždy vybírejte produkty vysoké kvality a přírodní bez barviv a konzervantů, jezte v malých porcích a často. A aby vám po zhubnutí svaly nepoklesly, pravidelně cvičte.

A mějte na paměti, že aby byl výsledek napraven, aniž byste shozené kilogramy vraceli zpět, je třeba po celý život i nadále dodržovat pravidla racionální výživy. Jen v tomto případě budete vždy fit, krásná a spokojená sama se sebou.