Kefírová dieta na 7 dní: menu, výkon, recenze

Použití kefíru k odstranění nadváhy

Jak víte, nadváha je problém, kterému čelí mnoho lidí. A v boji za dokonalé tělo se používá celá řada metod, včetně speciálně vybraných cvičení, korekce výživy, masáží a kosmetických procedur.

Co dělat, když se potřebujete rychle zbavit přebytečných kilogramů? Kefírová dieta, navržená na 7 dní, je považována za velmi účinný způsob, jak zhubnout. Podle recenzí taková strava pomáhá rychle zhubnout. Je to opravdu tak snadné? Odpověď na tuto otázku zajímá mnoho lidí.

Jaká je kefírová dieta po dobu 7 dnů? Nevýhody a klady, možné potíže a problémy - to jsou důležité informace, které by neměly být ignorovány.

Základní vlastnosti kefíru. Výhody diety

Kefír je zdravý nápoj, který se doporučuje zařadit do každodenní stravy.

Jak víte, kefír je velmi užitečný produkt. Odborníci na výživu a lékaři doporučují zařadit jej do každodenní stravy, protože pití chutného kyselého nápoje příznivě ovlivní práci téměř všech orgánů, zejména trávicího.

Než se pustíte do diety, měli byste se seznámit s hlavními vlastnostmi kefíru:

 • Jak víte, složení produktu obsahuje živé kmeny prospěšných bakterií mléčného kvašení. Jeho pravidelné užívání pomáhá normalizovat kvalitativní i kvantitativní složení střevní mikroflóry.
 • Kefír zlepšuje motilitu střev a je výbornou prevencí zácpy.
 • Bylo prokázáno, že tento produkt zvyšuje produkci žaludeční šťávy, což v souladu s tím normalizuje procesy trávení.
 • Díky normalizaci mikroflóry kefír posiluje obranyschopnost těla, zlepšuje fungování imunitního systému.
 • Také pravidelné používání produktu pomáhá zbavit tělo přebytečné tekutiny, zlepšit funkci ledvin.
 • Kefír pomáhá odstraňovat nestrávené jídlo ze střev.
 • Přípravek pomáhá snižovat závažnost příznaků alergie, což je opět spojeno s příznivým vlivem na imunitní systém.
 • Pravidelná konzumace kysaných mléčných výrobků zlepšuje stav pokožky, předchází tvorbě akné, příznivě působí na zrakové orgány a předchází vzniku otoků.

Jak vidíte, kefír je opravdu užitečný produkt. Neměl by být konzumován pouze během diety, ale také zařazen do každodenního jídelníčku.

Jak vybrat produkt?

Plánujete se držet základních principů kefírové diety? Kefír se na 7 dní stane vaším hlavním jídlem. Proto je tak důležité vybrat si opravdu kvalitní a užitečný produkt.

Jak víte, kefír se prodává v každém obchodě. Je však třeba si uvědomit, že tento produkt musí obsahovat dostatečné množství bakterií mléčného kvašení. Proto si při výběru kefíru rozhodně musíte dát pozor na jeho trvanlivost. Pokud se nechá skladovat několik týdnů, znamená to, že se do produktu přidávají různé konzervační látky a antibiotika, které nepříznivě ovlivňují vlastnosti kefíru. Mnohem užitečnější jsou produkty s krátkou dobou trvanlivosti. V každém případě je nepravděpodobné, že kefír ve vaší lednici dlouho vydrží.

Při nákupu se vyplatí podívat se na procento obsahu tuku v kefíru. Pro dietu je vhodný jednoprocentní výrobek. Mimochodem, jeho obsah kalorií je nízký - ve 100 g produktu není více než 40 kcal.

Kefír si samozřejmě můžete vařit sami. Přírodní produkt je vždy mnohem užitečnější. Samozřejmě, že kefír bude mnohem více kalorický - v tomto případě může a měl by být zředěn čištěnou, natrávenou a chlazenou vodou v poměru 1: 1.

Jak připravit tělo na přechod na dietu?

Dieta vyžaduje přípravu těla postupným přidáváním kefíru do jídelníčku

Kefírová dieta může přinést opravdu dobré výsledky. 7 dní - 10 kg dolů. Taková změna jídelníčku je však pro tělo stresující. Je velmi důležité se na dietu správně připravit. Pomůže to snadněji se pohybovat a nezlomit se.

Příprava trvá v průměru týden. Je nutné postupně snižovat kalorický obsah denní stravy - neměl by přesáhnout 1200-1400 kcal. Menu je v tomto případě velmi jednoduché:

 • Snídat můžete s kaší dle chuti, ale vařenou ve vodě. Můžete pít čaj. Hnědý cukr a fruktóza jsou povoleny.
 • Jako svačinu můžete použít kefír - jedna sklenice bude stačit.
 • K obědu se doporučuje jíst lehkou zeleninovou polévku. Druhým jídlem je pečené nebo vařené maso a salát.
 • Přibližně 2 hodiny po večeři se doporučuje vypít další sklenici kefíru.
 • V ideálním případě by večeře měla sestávat z dušených ryb nebo jiných mořských plodů.
 • Večer je dovoleno vypít další sklenici kefíru, protože to pomůže vyrovnat se s pocitem hladu.

Seznam produktů a jídel lze samozřejmě změnit. Je však důležité dodržovat dietu a postupně snižovat množství spotřebovaného jídla.

Přísná metodika

Mono-dieta pouze na kefíru - přísná metoda hubnutí po dobu 3 dnů

Podstatou nejjednodušší verze diety je pít během dne pouze kefír. Doporučené množství je 1-2 litry. Samozřejmě můžete použít pouze produkt bez tuku. Jedná se o rigidní potravinový systém, který je obtížné tolerovat. Proto odborníci nedoporučují držet se ho déle než 3-4 dny v kuse.

Je třeba si uvědomit, že samotný kefír není schopen nasytit tělo dostatečným množstvím minerálů a dalších prospěšných látek. Proto je velmi důležité užívat vitamínové komplexy během diety - to pomůže zabránit rozvoji anémie a beri-beri.

Existuje další důležitý bod - musíte udržovat vodní rovnováhu. Pamatujte, že se doporučuje konzumovat asi 2-3 litry čisté nesycené vody denně. Mimochodem, toto pravidlo by se mělo dodržovat jak v období diety, tak kdykoli jindy. To pomáhá zlepšit fungování těla, zlepšit činnost ledvin, odstranit toxiny z těla a mírně zmírnit pocit hladu.

Kefírová dieta na 7 dní od hvězdy: menu a užitečná doporučení

Týdenní strava na kefíru může být doplněna jablky

Pro lidi, kteří sledují život a práci hvězd, není žádným tajemstvím, že jeden pop-jazzový zpěvák měl dlouhou dobu spíše štíhlou postavu. Proto se její stavěná postava stala předmětem rozhovorů mezi fanoušky. Po nějaké době se slavná zpěvačka držela sedmidenní kefírové diety, což jí ve skutečnosti umožnilo shodit přebytečná kila.

Nabídka takové stravy je jednoduchá - nemusíte kupovat drahé produkty. Jídelní lístek je sestaven na týden:

 • První den. Můžete sníst 400 g brambor (to je asi pět malých brambor). Musí se uvařit v uniformách a poté vyčistit. Denní strava by měla být doplněna dvěma sklenicemi nízkotučného kefíru.
 • Druhý den je náročnější. Menu se skládá z půl litru odtučněného kefíru a 200 g patnáctiprocentní zakysané smetany (to je asi 5-6 polévkových lžic).
 • Třetí den je povoleno jíst tvaroh - strava se skládá ze 7-8 polévkových lžic. Samozřejmě musíte vzít nízkotučný produkt. Nezapomeňte na kefír - 500 ml denně.
 • Čtvrtý den lze do jídelníčku zařadit maso, a to vařená kuřecí prsa. Půl kilogramu masa by se mělo vařit bez soli. Stejně jako dříve je menu doplněno o 0, 5 litru kefíru.
 • Pátý den se často nazývá vitamin. Je povoleno jíst asi kilogram jablek denně (v tomto případě je lepší brát zelené ovoce). V případě potřeby lze jablka nahradit čerstvou strouhanou mrkví (asi 500 g). V tento den je důležité nasytit tělo vitamíny, vlákninou a dalšími užitečnými látkami. Ve stravě jsou zahrnuty stejné 2 šálky (0, 5 l) kefíru bez tuku.
 • Šestý den je ve skutečnosti vykládka. Je povoleno pít pouze kefír - litr denně.
 • Sedmý den je poslední a nejtěžší. Je povoleno pít pouze minerální vodu.

Mimochodem, neexistuje ani režim, takže člověk může jíst kdykoli během dne. Denní množství produktů lze rozdělit do několika dávek.

Kefírovo-pohanková metoda a její vlastnosti

Pohanka s kefírem - nabídka jedné z možností účinné stravy na hubnutí

Existuje mnoho způsobů, jak rychle zhubnout. A oblíbená je kefírovo-pohanková dieta. Sedmidenní dietní omezení opravdu pomáhá ke zlepšení postavy. Díky používání obilovin dostává tělo dostatek živin, snáze se vyrovnává s hladem.

Jak tedy vypadá kefírovo-pohanková dieta? Menu na 7 dní je co nejjednodušší:

 • ráno musíte nejprve vypít sklenici čisté čisté vody (nenahrazujte ji sodou nebo kávou);
 • k snídani můžete jíst asi 3-5 polévkových lžic vařené pohanky (kromě toho je povolen šálek zeleného čaje nebo kávy, ale vždy bez cukru);
 • oběd se skládá ze sklenice jogurtu;
 • oběd se skládá z pohanky (porce je stále stejná, ne více než pět polévkových lžic);
 • mezi obědem a večeří vypijí sklenici kefíru;
 • večeře se skládá ze standardní porce pohanky a sklenice kefíru;
 • před spaním se nedoporučuje používat fermentovaný mléčný nápoj - je lepší jej nahradit sklenicí čisté vody.

Právě tato dieta by se měla během týdne dodržovat. Pohanku lze připravit předem, ale nelze použít kuchyňskou sůl, máslo nebo zakysanou smetanu - pouze obiloviny.

Mimochodem, existuje ještě jedna variace této diety. Jeho základem je stále kefír a pohanka, ale obiloviny nelze vařit. V noci je třeba nalít pohanku studenou vodou - bude vyluhovat až do rána, poté je připravena k použití. Stejně jako dříve nemůžete používat sůl a další přísady. Cereálie napuštěné vodou však lze jíst v neomezeném množství (ačkoli, jak dosvědčují recenze těch, kteří hubnou, je nepravděpodobné, že toho budete moci jíst hodně). Je povoleno vypít litr kefíru bez tuku denně. Toto bude váš jídelníček na příští týden.

Stojí za zmínku, že takové schéma napájení má některé výhody. Na začátek je třeba říci, že kefír a pohanka jsou levné a dostupné produkty, které lze zakoupit v každém obchodě.

Tato obilovina je pro tělo velmi užitečná. Spolu s pohankovou kaší dostává lidské tělo tak důležité minerály, jako je draslík, železo, hořčík a vápník. Kromě toho obiloviny obsahují rostlinné bílkoviny, rutin a další užitečné látky. Pravidelná konzumace pohanky zlepšuje činnost střev a dalších trávicích orgánů. Kromě toho tento přípravek ředí krev, zabraňuje tvorbě krevních sraženin, pomáhá posilovat stěny cév a zabraňuje rozvoji anémie z nedostatku železa.

Jemné menu

Čtyři sklenice kefíru během dne - šetrná metoda hubnutí na kefírové dietě

Mnoho lidí se rozhodne přejít na kefírovou dietu na 7 dní. Takový systém má samozřejmě i své nevýhody. A jedním z nich je neustálý hlad a s ním spojené nepohodlí. „Kefírová" hladovka je navíc velký stres, se kterým si ne každý organismus poradí. Proto stojí za zvážení šetrnější systém výživy, který se mnohem snáze dodržuje. Podívejte se na ukázkové menu:

 • 7. 00 - můžete pít čaj, nejlépe zelený a samozřejmě bez cukru;
 • 9. 00 - první jídlo, které se skládá z 300 g čerstvé nastrouhané mrkve (může být ochuceno rostlinným olejem, ale samozřejmě v malém množství);
 • 11, 00 - 200 g kuřecích prsou bez soli (musí být vařené nebo pečené, ale v žádném případě by nemělo být smaženo);
 • 13: 00 - velké jablko a sklenice kefíru;
 • 15: 00 - jedno vařené vejce a kefír;
 • 17: 00 - můžete si dát svačinu s dalším jablkem, vypít sklenici kefíru;
 • 19: 00 - černé rozinky nebo sušené švestky (asi 100 g);
 • 21: 00 - sklenice kefíru.

V tomto případě je velmi důležité dodržovat dietu, jíst v určitou denní dobu. To vám umožní vyrovnat se s hladem a rozptýlit metabolismus. Mimochodem, taková dieta umožňuje doladit postavu. Navzdory skutečnosti, že tělo dostává spolu s jídlem dostatečné množství živin, stále se doporučuje užívat další vitamíny.

Jiné druhy diet

Ve skutečnosti existuje obrovské množství odrůd takové stravy. Kefírové dietní menu po dobu 7 dnů se může měnit. Jak již bylo zmíněno, do jídelníčku lze zařadit obiloviny, zeleninu, ovoce a další nízkokalorické, ale zdravé potraviny.

Dobrou obměnou je jablečno-kefírová dieta na 7 dní. Recenze naznačují, že takový systém vám umožňuje ztratit 4 až 10 kg za týden (v závislosti na množství nadváhy). V tomto případě se denní menu skládá z 1, 5-2 litrů kefíru a 1, 5-2 kg jablek. Stejně jako v předchozím případě je lepší pít čistou vodu ráno. Je také povoleno pít zelený čaj, avšak bez cukru. Jablka je lepší zvolit zelená, domácí (vhodné jsou plody nepříliš sladkých odrůd).

Oblíbená je také tzv. pruhovaná kefírová dieta. Jeho podstata je jednoduchá: první den můžete pít pouze kefír a další - držet se obvyklé stravy. Tuto dietu lze dodržovat 2-4 týdny. Mimochodem, recenze naznačují, že tato strava je mnohem lépe tolerována, protože každý druhý den je vykládka.

Taková razantní změna výživy se každopádně na postavě projeví pozitivně – kilogramy se začnou rozpouštět doslova před očima.

Jak se dostat z diety?

Jelikož tělo během diety nedostává dostatek živin, metabolismus se zpomaluje. Pokud se po týdnu náhle vrátíte ke své obvyklé stravě, shozené kilogramy se opět vrátí, a to poměrně rychle.

Proto je tak důležité nejen se připravit, ale také vysadit dietu. Obsah kalorií ve stravě se musí neustále zvyšovat - to umožní tělu přizpůsobit se a zrychlit metabolismus.

Ještě sedm dní po skončení diety je potřeba dodržovat přibližně stejný jídelníček jako při přípravě. Objem jídla se zvyšuje postupně, každý den. Odborníci doporučují na chvíli upustit od používání kuchyňské soli (můžete se alespoň pokusit snížit její množství na minimum). Tu lze samozřejmě doplnit jiným kořením, stejně jako přírodní sójovou omáčkou.

Je povoleno pít kávu a čaj, ale je vhodné nepřidávat do nich cukr. Samozřejmě, pokud si chcete udržet postavu, pak byste měli pečlivě sledovat svůj jídelníček. Důležité je omezit množství pečiva, cukru, sladkostí, tučných a smažených jídel – to pomůže udržet postavu v dobré kondici. Podle statistik se totiž pouze 3–5 % z těch, kteří hubnou, po opuštění diety dokáže udržet ideální tělesnou hmotnost.

Kontraindikace: kdy byste neměli dodržovat takovou dietu?

Mnoho lidí se zajímá o otázky, jaké výsledky může poskytnout kefírová dieta po dobu 7 dnů. Mínus 10 kg za týden je velmi svůdný výsledek. Jedná se však o velmi přísný stravovací systém, který není vhodný pro každého. Navíc pro mnoho lidí je kefírová dieta (po dobu 7 nebo 3 dnů) jednoduše kontraindikována.

Pro začátek stojí za zmínku, že taková prudká změna výživy je pro tělo obrovským stresem. Kefírová dieta po dobu 7 dnů může pouze zhoršit pohodu člověka, například při infekčním onemocnění. Chronické zánětlivé procesy lze také přičíst kontraindikacím. Nejprve se musíte s nemocí vyrovnat a dát tělu čas, aby se plně zotavilo.

Kefírová dieta (po dobu 7 nebo 3 dnů) pravděpodobně nebude užitečná pro osobu, jejíž práce je spojena s intenzivní fyzickou námahou. Mezi kontraindikace patří žaludeční vřed, různé formy gastritidy, poruchy funkce jater a ledvin. Takovou dietu samozřejmě nemohou dodržovat lidé s cukrovkou, protože půst vede k náhlým změnám hladiny glukózy. Pacientům s nízkým krevním tlakem se podobná dieta při hubnutí také nedoporučuje.

Kefírová dieta na týden vyčerpá zásoby vitamínů a minerálů, proto by tuto dietu neměli dodržovat lidé trpící chudokrevností a beri-beri. A samozřejmě by ženy v žádném případě neměly tímto způsobem hubnout během těhotenství, stejně jako během kojení, protože dietní omezení ovlivňují tělo nejen matky, ale i dítěte.

V každém případě, pokud se chystáte držet kefírovou dietu po dobu 7 dnů, měli byste nejprve projít lékařskou prohlídkou a poradit se s odborníkem.

Může dieta tělu uškodit? Možné vedlejší účinky

Výsledkem hubnutí na kefírové dietě za týden je ztráta 10 kg hmotnosti

Základní principy 7denní diety jsme již probrali. Jídelníček a jeho možné variace, kontraindikace, pravidla pro přípravu na takovýto systém výživy jsou samozřejmě důležité informace. Je však třeba si uvědomit, že taková strava je pro tělo potenciálně nebezpečná.

Jak se říká, hubnutí sami, dieta je někdy těžké tolerovat. Kvůli špatné stravě je možné prudké zpomalení metabolismu, protože tělo, které dostává nedostatečné množství živin, přechází do režimu „úspory energie". Někteří lidé si stěžují na střevní problémy. Někdy dochází k porušení stolice, zejména k zácpě.

Nezapomínejte na neustálý pocit hladu, který je někdy doprovázen nepohodlím až bolestí břicha. Mnoho lidí si všimne výskytu silných bolestí hlavy, což je také způsobeno hladovkou.

Recenze kefírové stravy po dobu 7 dnů naznačují, že je docela možné, že se objeví fyzická slabost, chvění a další nepříjemné pocity, které jsou spojeny s poklesem hladiny cukru v těle. Někteří hubnutí poznamenávají, že někdy je slabost velmi výrazná, až se objeví závratě a mdloby.

Je třeba si uvědomit, že pokud prudká změna výživy způsobí takové nepříjemné pocity, bolest, mdloby, musíte okamžitě zastavit hladovku. Je možné, že vám budou vyhovovat jiné, šetrnější a pro tělo méně zatěžující diety. V každém případě příliš rychlý úbytek hmotnosti negativně ovlivňuje pohodu. Navíc na kůži vždy hrozí strie.

Existuje další bod, který by neměl být ignorován. Omezení ve výživě pomáhá vyrovnat se s nadváhou. Ale takový prudký úbytek kilogramů ovlivňuje vzhled pokožky: stává se ochablou, často pokrytou striemi (striemi). Proto je velmi důležité pečlivě pečovat o pokožku během diety, používat speciální pleťové vody, masáže atd.

Recenze kefírové diety po dobu 7 dnů. Jaké výsledky můžete očekávat?

Jak víte, mnoho lidí se všemi způsoby snaží zbavit nadváhy. A dobrou možností je kefírová dieta po dobu 7 dnů. Recenze hubnutí potvrzují, že taková strava umožňuje dosáhnout dobrých a hlavně rychlých výsledků.

Přirozeně je třeba si uvědomit, že taková strava není snadno tolerována, i když se do stravy přidává pohanka, ovoce nebo jiné potraviny. Proto byste v žádném případě neměli měnit stravu tak drasticky - nejprve se musíte připravit na dietu a postupně snižovat obsah kalorií v denním menu.

Lidé, kteří hubnou, poznamenávají, že takové drastické změny je často obtížné vydržet. Recenze naznačují, že dieta je často doprovázena fyzickou slabostí (někdy se objevují bolesti hlavy) a samozřejmě hladem. Po pár dnech však nepohodlí zmizí a roztavené kilogramy za krátkodobé nepohodlí stojí.

Pro některé lidi je ideální kefírová dieta po dobu 7 dnů. 10 kg, odplouvající neznámo kam, je výsledek, ze kterého se můžete jen radovat. Mnoho lidí, kteří hubnou každé 1-2 měsíce, drží půst na kefíru - to pomáhá zlepšit trávicí systém, vyčistit střeva a samozřejmě udržovat tělesnou hmotnost.

Samozřejmě je to kefírová dieta po dobu 7 dnů, která pomůže rychle se zbavit přebytečných kil. Podle recenzí je úbytek 10 kg skutečným výsledkem této nutriční techniky. Je však třeba pochopit, že ztracená váha se může rychle vrátit. Je velmi důležité dodržovat pravidla racionální výživy a po opuštění diety. Kromě toho bude užitečná fyzická aktivita, pravidelné cvičení, kosmetické procedury - to pomůže udržet tělo ve skutečně dobré kondici a také to ovlivní pohodu.