Jak zhubnout o 10 kg? Cvičení a dieta

fyzická aktivita pro snížení hmotnosti za měsíc o 10 kg

Problém hubnutí je v poslední době nejrelevantnější, a to jak mezi mladými dívkami, tak mezi staršími ženami. Jenže právě dívky se nejčastěji obávají o svůj vzhled a absenci kil navíc, a tak každý den hledají způsoby, jak pomocí cvičení a diet shodit 10 kg. Proč zrovna 10 kg? Tato váha je přibližná, protože u každého je počet kilogramů nadváhy, kterých se potřebujete zbavit, čistě individuální. Nejoblíbenějším vyhledávacím dotazem na internetu však stále zůstává „Jak zhubnout o 10 kg? Cvičení a dieta", takže o tom budeme mluvit později.

Ve skutečnosti existuje několik způsobů, jak zhubnout. Patří sem nejen diety a cvičení, ale také správná výživa obecně a různé kosmetické procedury (zábaly, masáže, koupele), nemluvě o čajích a bylinných přípravcích na hubnutí. Ale každý ví, že je to integrovaný přístup k řešení problému, jak zhubnout o 10 kg pomocí cvičení za měsíc, které přinesou nejvýraznější účinek.

Speciální tréninkové systémy na hubnutí vyvinuté odborníky na fitness vám umožní efektivně zhubnout 10 kg cvičením za 2 týdny nebo dříve, pouze pokud budete přísně dodržovat určitou dietu a úroveň fyzické aktivity. S jejich pomocí budete schopni nejen vrátit svou váhu do normálu, ale také napumpovat téměř všechny svalové skupiny.

Pro každého, kdo chce cvičením zhubnout o 10 kg za 2 týdny nebo maximálně za měsíc, představujeme speciální sadu efektivních cvičení na doma.

Jak zhubnout 10 kg za měsíc cvičením?

Jak jsme již zjistili, pouze integrovaný přístup k problematice hubnutí může přinést očekávané výsledky. Proto při cvičení na hubnutí nezapomínejte správně jíst a vypít až 2-3 litry vody. Pravidelná fyzická aktivita by měla být povinná. K tomu se můžete přihlásit na bazén, fitness, aerobik, tanec, pilates nebo běh.

A pokud chcete výsledek upevnit, použijte následující sadu cvičení, abyste zhubli o 10 kg. Zvažte cvičení pro nejproblematičtější oblasti těla:

  • Výchozí pozice - stojí na rukou (jako u kliků), zatímco záda jsou rovná a neklesají a žaludek je vtažen dovnitř. Jednu nohu pokrčte v koleni a nasměrujte ji na opačné rameno, poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte stejné kroky s druhou nohou asi 15krát po 3 sady.
  • Uchopte opěradlo židle a zvedněte nohu v úhlu 90 stupňů k tělu, aniž byste ohýbali koleno. Poté s ním udělejte 10 krouživých pohybů a vyměňte nohu. Po celou dobu mějte rovná záda.
  • Postavte se bokem k židli, držte se rukou a proveďte 20 švihů každou nohou na stranu, čímž dokončete 3 sady. Pro zvýšení zátěže se nedržte rukou židle.
  • Lehněte si na podlahu a rytmicky zvedněte hýždě nahoru a dolů alespoň 20krát ve 3 sériích. Poté se přetočte na bok a proveďte 30 švihů s každou nohou nahoru a dopředu, přičemž ji držte rovnoběžně s podlahou.
  • Položte nohy na šířku ramen a zvedněte ruce nahoru a sepněte je do hradu. Provádějte plynulé sklony, nejprve v jednom směru, poté ve druhém a poté se vraťte do výchozí polohy. Měli byste cítit, jak jsou vaše šikmé svaly a břišní svaly natažené, což vám postupně uleví od propadlých stran.
  • Položte nohy blízko sebe a švihejte nohama, nejprve jednou, pak druhou. Zároveň vždy stůjte rovně, bez naklánění zad. Pokud je pro vás tento cvik náročný, můžete držet ruku za opěradlem židle. Proveďte asi 15 švihů každou nohou ve 3 sériích.

Aby však cvičení při hubnutí poskytlo maximální výsledek, je nutné přísně dodržovat správnou dietu, takže dále budeme hovořit o tom, jak zhubnout o 10 kg pomocí diet. Nezapomínejte také na cvičení.

Jak zhubnout o 10 kg a více pomocí diet a pravidelného cvičení?

jablko na hubnutí za měsíc na 10 kg

Provedením výše uvedeného souboru cvičení pro hubnutí si určete individuální dietu. Mohou ji představovat jak speciálně navržené diety, tak i dieta založená na pravidlech zdravé výživy s určitými omezeními.

I když nejste zastánci diet, pamatujte, že pro efektivní hubnutí se musíte rozhodně vzdát alkoholu, tučných, sladkých a škrobových jídel, vyjma fastfoodů, rychlých sacharidů a nasycených tuků. Potraviny, které vaší postavě škodí, nahraďte čerstvou zeleninou, ovocem a obilovinami a také pijte co nejvíce vody. Snižte svou denní porci: tímto způsobem můžete snížit příjem potravy. Brzy navíc váš žaludek znatelně zmenší na objemu a přestane vás tak často trápit pocit hladu a budete moci přijímat stále méně kalorií.

Pokud si troufáte na drastická opatření a chcete vědět, jak pomocí diet zhubnout o 10 kg nebo více, použijte následující metody:

  • Přísná mono-dieta založená na beztučném kefíru a pohance. Je určena na 1 týden, na přání lze po chvíli prodloužit nebo zopakovat.
  • Dieta založená na celerové polévce. Patří k nejjednodušším, protože tuto polévku lze sníst v jakémkoli množství pokaždé, když pocítíte hlad, beze strachu o postavu. K jeho přípravě budete potřebovat následující produkty: 1 kg zelí, 2 mrkve, 0, 5 kg celeru, 1-2 cibule, 1-2 papriky a 2 rajčata nebo rajčatový protlak.
  • Tuhá dieta založená na přerušovaném hladovění. Tato dieta vám pomůže zhubnout 10 kg za pouhý týden, ale může mít mnoho kontraindikací, takže si dobře rozmyslete, než budete riskovat své zdraví ve jménu hubnutí. Střídejte dny, kdy pijete pouze minerálky, se dny, kdy pijete litr mléka. V jeden ze všedních dnů můžete jíst zeleninový salát nebo ovoce a o víkendu - vařené vejce, maso nebo 100 gramů netučného tvarohu s kefírem.