Jak zhubnout bezpečně?

pravidla a tipy pro hubnutí

Zdálo by se, že hubnutí je velmi jednoduché. Stačí držet přísnou dietu, aktivně sportovat a přebytečná kila zmizí. Ale tento přístup k hubnutí není vždy účinný a bezpečný. Můžete zhubnout, aniž byste poškodili své zdraví, dodržováním základních pravidel nebo použitím bariatrické chirurgie za předpokladu, že existují indikace pro její provedení.

Bezpečná pravidla a techniky pro hubnutí

Chcete-li zhubnout bezpečně a efektivně, musíte dodržovat určitá pravidla. Jejich přísným dodržováním je velmi snadné rozloučit se s nadváhou. Vše co potřebuješ je:

 1. Hubněte pomalu. Lidské tělo potřebuje každý den doplňovat energii, která je nutná pro jeho normální fungování. Pokud přestane proudit, je narušena dobře koordinovaná práce vnitřních orgánů a systémů, což může vést k různým patologiím. Normou je ztráta 1-2 kg za měsíc, ne více. Takové bezpečné hubnutí nijak neovlivní vaše zdraví.
 2. Zařaďte do jídelníčku zdravé tuky (nenasycené): rybí tuk, olivový olej, ořechy, avokádo atd. Podílejí se na sekreci hormonů a podporují rychlou sytost, zlepšují činnost gastrointestinálního traktu.
 3. Počítejte kalorie. Přebytečných kilogramů se můžete zbavit, aniž byste nějak výrazně utrpěli osobní gastronomické preference. Výpočet obsahu kalorií v potravinách vám pomůže správně zhubnout. Mnozí tuto techniku odmítají kvůli její složitosti. Rozumným omezením příjmu kalorií však můžete vyvážit svůj jídelníček a zhubnout.
 4. Zrychlete svůj metabolismus. V průběhu let se rychlost metabolického metabolismu v těle snižuje, neutrácí kalorie tak aktivně jako dříve. Chcete-li to urychlit, a tím bezpečně zhubnout, musíte: vždy dostatečně spát, předcházet hladovění, sportovat, snídat s jídlem nasyceným komplexními sacharidy. Musíte také přestat kouřit a vzdát se jakéhokoli druhu alkoholu.
 5. Dodržujte pitný režim. Chcete-li zahájit proces hubnutí bez poškození zdraví, musíte vypít alespoň 1, 5 litru vody denně. Má schopnost zrychlovat metabolismus a odbourávat tuky a také snižovat chuť k jídlu. Jakékoli způsoby hubnutí zahrnují zákaz používání sycených a jiných slazených nápojů.
 6. Snižte příjem cukru. Odmítnutí tohoto produktu přispívá k rychlé ztrátě hmotnosti, protožeObsahuje ho 90 % potravin. Ale neměli byste se ho zbavit úplně. Tělo potřebuje přírodní cukr (z ovoce, bobulovin), ale rafinovaný cukr je nezdravý.

Odborníci na výživu doporučují nahradit černý čaj zeleným. Studie prokázaly, že tento nápoj obsahuje mnoho antioxidantů, které pomáhají spalovat tuky a urychlovat metabolismus.

Chcete-li bezpečně zhubnout, měli byste opustit přísnou dietu. Silná omezení příjmu potravy negativně ovlivňují fungování celého těla. Po tvrdé dietě se navíc všechna shozená kila vrátí v rekordním čase. Pokud budete jíst zdravou a vyváženou stravu, hubnutí bude efektivní a bezpečné.

Tělesné cvičení

Cvičení vám může pomoci zhubnout bez poškození zdraví. Rychlý způsob, jak zhubnout, je cvičení a dieta zároveň. Cvičení nejen pomáhá budovat svaly a odstraňovat přebytečný tuk, ale také zlepšuje kardiovaskulární funkce:

 1. Výpady činky-efektivní způsob, jak procvičit oblast pánve a boky.
 2. Dřepy. Jsou to vynikající cviky na hubnutí v boji s centimetry navíc, a to nejen na bocích, ale i v pase, protožepři pohybu se zapojí všechny svalové skupiny.
 3. Posilování zádových svalů. Málokdo ví, že pomocí speciálních cviků na záda se dá zhubnout. Pomáhají nejen spalovat tuky, ale také budovat silnou svalovou kostru.
 4. Vypracování tisku. Cviky na břišní svaly vám mohou pomoci zhubnout a vytvořit štíhlou siluetu. Požadovanou úlevu v podbřišku dosáhnete tím, že vytvoříte zátěž na tuto část těla. Populární cvičení "kolo" a "prkno" se s tímto úkolem dokonale vyrovnají.
 5. Push-up. Jeden ze základních cviků, který se doporučuje zařadit do každého tréninku a pravidelně jej provádět. Tento typ fyzické aktivity je užitečný pro lidi jakéhokoli věku.

Kombinace kliků s během nebo rychlou chůzí (skandinávská) může zrychlit váš metabolismus. Díky tomu dojde k rychlejšímu úbytku přebytečných kilogramů.

Při výběru pohybové aktivity je třeba mít na paměti, že při obezitě (BMI nad 30) by cvičení mělo být sledováno odborníkem. To je způsobeno skutečností, že s velkou nadváhou se zatížení těla výrazně zvyšuje. Sportovní aktivity mohou způsobit bolesti kloubů, páteře, zvýšit riziko hypertenze (hypertenzní krize), mrtvice, infarktu a dalších onemocnění.

Soubor cvičení pro obézní pacienty by měl být zvolen a dávkován individuálně. Specialista předepisuje zátěž s ohledem na fyzické údaje, celkový zdravotní stav, přítomnost doprovodných onemocnění, lidské schopnosti, konkrétní cíle.

Výpis bariatrických hubnoucích ordinací

Efektivní diety, fyzická aktivita a další metody, které řeší problém s nadváhou, ne vždy přinášejí požadovaný výsledek. To je způsobeno skutečností, že většina lidí nemůže důsledně jíst správně a dodržovat pravidelný režim cvičení. Kila navíc začnou rychle přibývat. Zastavit přibírání již není možné pouze správnou výživou. K dosažení úbytku hmotnosti používají chirurgové několik typů chirurgické léčby.

Bandáž žaludku

Spočívá v umístění silikonového kroužku (pásu) na horní část žaludku. Varhany jsou rozděleny na 2 části. Jídlo nejprve vstupuje do první malé části orgánu, prochází úzkým průchodem v oblasti prstence a poté do hlavní části žaludku. Díky obvazu se v první části zadržuje potrava, takže člověk se snědením malé porce rychle zasytí. Páskování je vratná manipulace, v případě potřeby lze kroužek sundat.

Žaludeční bypass

Podstatou operace je rozdělení trávení tak, aby potravní bolus okamžitě přešel do distálních úseků, aniž by se dostal do dvanáctníku. Chirurg odřízne část žaludku a vytvoří malý váček o objemu až 50 ml. Zbývající orgán se sešije – z dutiny břišní se nevyjme. Vytváří anastomózu mezi „novým" žaludkem a částí tenkého střeva. Kvůli poklesu žaludku člověk nebude moci jíst obvyklou porci. Jídlo jde oklikou, k jeho rozkladu a vstřebávání živin dochází mnohem později než před operací.

Rukávová gastrektomie - Rukáv

Jedna z nejpopulárnějších a nejúčinnějších chirurgických metod pro hubnutí. Při operaci se odstraní 80 % žaludku odříznutím dna a těla orgánu. Zůstává dlouhý tenký rukáv, proto se metoda nazývá jinak rukávová gastroplastika. Objem orgánu se zmenší téměř 10krát. Hrudka jídla, procházející úzkým průchodem, setrvává v žaludku dlouhou dobu. Výsledkem je rychlý pocit plnosti.

Po léčbě není proces trávení narušen, protože jsou zachovány všechny fyziologické ventily orgánu. Operace je nevratná - nelze vrátit předchozí velikost orgánu. Používá se u pacientů s diabetes mellitus, kteří trpí obezitou 3. stupně. Má extrémně nízké riziko komplikací.

Žaludeční plikace

Lze nazvat modifikací klasické vertikální resekce žaludku. Podstatou operace je také zmenšení orgánu, ale ne jeho resekcí, ale sešitím stěn. Část žaludku je odstavena z procesu trávení. Výsledek ošetření je stejný jako u operace Sleeve. Postup je reverzibilní do 12 měsíců.

Biliopankreatický zkrat

Složitá operace, která je doprovázena rozsáhlou anatomickou rekonstrukcí trávicího traktu. Jeho účelem je snížit vstřebávání živin v tenkém střevě. V první fázi se žaludek resekuje na objem asi 200 ml. Na další, v duodenální oblasti, se odřízne tenké střevo, jeho poslední segment se přišije k „novému" žaludku. Další - do oblasti přechodu tenkého střeva na velké.

V důsledku složité operace jde potravinový šroub jedním směrem a trávicí šťávy druhým. Nacházejí se téměř u výstupu do tlustého střeva. Efekt léčby je velmi vysoký – pacienti dosahují rychlé redukce nadváhy. V důsledku léčby se resekcí žaludku snižuje množství snědené potravy a snižuje se vstřebávání živin.

Balonování žaludku

Na rozdíl od předchozích metod se nejedná o operaci – neprovádí se laparoskopicky, ale endoskopicky. Procedura má krátkodobý efekt. Podstatou balónového létání je instalace silikonové kuličky naplněné roztokem bezpečným pro tělo do žaludku. Pomocí endoskopu se zavede do žaludku a přes ventil se naplní tekutinou.

Být v orgánu, většinu toho zabere, což člověku nedovolí hodně jíst. Balónek je přitlačen ke stěnám žaludku a aktivuje receptory nasycení, čímž rychle potlačí pocit hladu. Zákrok je reverzibilní, po šesti měsících je nutné míček vyjmout nebo vyměnit za nový.

Efektivita bariatrických operací

Bariatrická chirurgie je zdaleka nejúčinnějším způsobem, jak shodit přebytečná kila s indexem tělesné hmotnosti nad 30. Ztráta hmotnosti je pozorována během 1-2 let. Operace pomáhá najít nový život lidem, kteří se nemohou omezovat v jídle a chodí dlouhodobě do posilovny.

Pozitivní výsledek po operaci je pozorován u všech bez výjimky. Strach z rozpadu jídla mizí, lidé si více věří ve své schopnosti, zbavují se komplexů. Efektivita hubnutí závisí nejen na operaci, ale také na pacientovi. Po operaci musíte přísně dodržovat všechna doporučení lékaře. Ideálně užívejte vitamínové doplňky a dodržujte dietu, jezte pouze zdravá jídla. Abyste zůstali fit, pravidelně cvičte.

Chirurgická intervence pomáhá nejen zhubnout, ale také obnovit zdraví: metabolismus se zlepšuje, krevní tlak a hladina cukru v krvi se normalizuje.

Kontraindikace k operaci

Omezení chirurgické léčby závisí na typu operace. Obvykle jsou kontraindikacemi následující podmínky:

 • duševní nemoc;
 • věk do 16 let;
 • těhotenství;
 • kojení;
 • závislost na alkoholu, drogách;
 • chronická infekční onemocnění;
 • závažné patologie kardiovaskulárního, plicního systému;
 • maligní novotvary;
 • porušení systému koagulace krve;
 • patologie trávicího systému.

Výběr hubnoucí operace je obtížný a zodpovědný úkol. Jako každý chirurgický zákrok s sebou nese určitá rizika, proto se bariatrická chirurgie používá podle přísných indikací.

Hlavním principem bezpečného hubnutí je udržení energetické rovnováhy po celý život. Je zbytečné jednou za měsíc „sedět" na vodě nebo jiné dietě. Musíte navždy změnit své chuťové návyky a naučit se jíst přesně tolik jídla, kolik tělo potřebuje, aby správně fungovalo. A pak problém s nadváhou navždy zmizí.